Ziņas

pmp.jpg

29.04.2015. plkst.13:00 - 16:00, Lāčplēša ielā 24, notiks Pirmās palīdzības kursi.
Pieteikšanās – Lāčplēša ielā 24-116, tel. 67334440

 

 

0_6936e_5759ee3d_XXXL.jpg.png

Ātri, ērti un izdevīgā vietā!

 

Piedāvājam Medicīnisko komisiju iziet tikai 20 minūtēs!

 

Informācija par Medicīnisko izziņu tajā pat dienā tiek ievadīta CSDD datu bāzē, kā rezultātā ikviens ceļu policists var pārliecināties par tās esamību. Tāpat informācija tiek saglabāta arī Medicīniskās komisijas datu bāzē, lai klientu būtu iespējams savlaicīgi informēt par izziņas derīguma termiņa beigšanos. 
Iepriekš informējot, klients var saņemt stingrās uzskaites čeku.
Pievienojot Medicīniskās komisijas čeku VID deklarācijai iesniedzamajiem dokumentiem, iespējams saņemt atpakaļ pārmaksātajos nodokļos izmaksāto naudu.
Medicīniskās komisijas speciālisti izvērtēs Jūsu veselības stāvokli un piemērotību vadīt sauszemes un ūdens transportlīdzekli, nēsāt ieroci, kā arī veikt konkrētus darba pienākumus (arodslimību ārsts).           
Medicīnisko komisiju ir nepieciešams iziet ne tikai visas sabiedrības, bet arī pašu autovadītāju drošības dēļ, tāpēc iesakām būt atbildīgiem un izvēlēties kvalificētus speciālistus, lai uzziņa patiešām atbilstuJūsu faktiskajam veselības stāvoklim.

 

16.augustā notiks gada lielākais retro spēkratu salidojums Latvijā – „Rīga Retro 2014”

 

Sestdien, 2014.gada 16.augustā, Rīgas svētku ietvaros Latvijas Antīko automobiļu klubs un Rīgas Motormuzejs rīko starptautisko seno spēkratu salidojumu „Rīga Retro 2014”.

 

 

Ar parādes braucienu pa Rīgas ielām un bulvāriem tiks atklāts gada vērienīgākais seno spēkratu salidojums „Rīga Retro 2014”. Parādes brauciens jau kļuvis par tradīciju un tas vienmēr izraisa lielu interesi un sajūsmu Rīgas iedzīvotāju un viesu vidū. Starts parādes braucienam tiks dots pulksten 12:30 Biķernieku trasē, no kuras automobiļi izbrauks uz Šmerļa ielu. Tālāk senie spēkrati pa Rīgas ielām – Brīvības ielu, Raiņa bulvāri, 13.janvāra ielu dosies līdz pat 11.novembra krastmalai, kur no pulksten 13:00 līdz 15:00 notiks retro auto izstāde.

 

Pēc izstādes parādes dalībnieki caur Vecrīgu dosies uz Spilves lidlauku, kur piedalīsies lidlauka 60 gadu jubilejas pasākumā. Lidlauka teritorijā paredzēta plašāka Antīko automobiļu kluba biedru tehnikas izstāde, kā arī vēsturisko un moderno sporta auto un moto demonstrējumi. Būs iespēja apmeklē Aviācijas muzeja kolekciju Spilves lidlauka ēkā un iepazīties ar lidlauka teritorijā izvietotajiem aviācijas eksponātiem.

 

Šogad seno spēkratu salidojums „Rīga Retro 2014” pulcēs aptuveni 100 senos automobiļus un motociklus, no kuriem daudzi ir patiesi unikāli un reti sastopami eksemplāri. Pirmo reizi plašākai publikai tiks izrādīts profesionāli restaurētais 1931.gada BMW Dixi DA4. Šogad visvecākais Vintage klases automobilis, kas piedalīsies braucienā, būs motosporta veterāna un AAK biedra Alfrēda Zamocka 1923.gada Oldsmobile 30A. Skatītājiem būs iespēja novērtēt arī vairākkārtēju elegances konkursu uzvarētāju – 1960.gada Cadillac Series 62 Convertible, kas tiek uzskatīts par ASV auto industrijas zvaigžņu ēras pārstāvi. Bagātīgi pārstāvēts būs 20.gadsimta 20-to un 30-to gadu mijā būvēto spēkratu klāsts, kā arī pēckara Rietumeiropā un ASV ražotie automobiļi un, protams, padomju klasika.

 

Pasākumā piedalās seno spēkratu entuziasti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm. Igaunijas viesi priecēs „Rīga Retro 2014” apmeklētājus ar 1960.gada otrās paaudzes Rolls Royce Silver Cloud, kā arī līdz šim Latvijā iepriekš neredzētu 60-to gadu sporta auto Ferrari 250 GTE.

 

Šogad Rīgas Motormuzeju seno spēkratu braucienā „Rīga Retro 2014" pārstāvēs trīs automobiļi – Ferdinanda Porsche radītais kulta auto Volkswagen „vabolīte”, pirmais sērijveidā ražotais auto ar priekšpiedziņu Citroën Traction Avant, kā arī elegantais 7-vietīgais 30. gadu limuzīns Chevrolet Master mod. DA. Šos un daudzus citus muzeja senos spēkratus Rīgas Motormuzeja ēkas rekonstrukcijas laikā iespējams apskatīt muzeja pagaidu telpās, Krustkalnos, Ķekavas novadā.

 

 

 

 

Vairāk info:
Agris Šmits
Tālrunis: +371 29437760
E-pasts:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ,
www.motormuzejs.lv
www.aak.lv

 

 

 

Cēsu Tehniskās apskates naktī tiks piedāvāta automobiļu bezmaksas tehniskā stāvokļa diagnostika

 

 

Piektdien, 2014.gada 25.jūlijā, Cēsīs, Magoņu ielā 25 no pulksten 19:00 līdz 24:00 notiks Tehniskās apskates nakts. Tās devīze – „Mēs par drošu auto!”.

 

Pasākuma nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

Pasākuma laikā Cēsu tehniskās apskates stacijā bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu tehniskā stāvokļa diagnostika, bet apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes un izklaides, kas saistītas ar satiksmes drošību, kā arī gaidāmi pārsteigumi. Savukārt tie, kuri vēlēsies, varēs veikt arī sava automobiļa tehnisko apskati vai pozitīvas diagnostikas gadījumā – saņemt tehniskās apskates uzlīmi, veicot nepieciešamos maksājumus kasē. Iepriekšēja pierakstīšanās uz auto diagnostiku nav plānota.

Iepriekšējos divus gadus Tehniskās apskates naktis ir notikušas Rīgā. Šo pasākumu laikā pārbaudītas gandrīz divi tūkstoši automašīnu. Diemžēl vairāk nekā 80% transportlīdzekļiem tika atklāti būtiski trūkumi vai bojājumi, kas potenciāli atstāj negatīvu iespaidu kā uz satiksmes drošību, tā uz apkārtējo vidi.

Tehniskās apskates nakti Cēsīs organizē SIA „Autests” sadarbībā ar CSDD.

2013.gadā Cēsu tehniskās apskates stacijā tika pārbaudīti gandrīz 18,5 tūkstoši automobiļi. Tā ir trešā noslogotākā tehniskās apskates stacija Vidzemē (visvairāk auto tiek pārbaudīti Valmierā, otrajā vietā atstājot Siguldu). 59% automobiļi, kuri pārbaudīti Cēsīs, ar pirmo reizi tika atzīti par satiksmē drošiem transportlīdzekļiem, bet pārējām mašīnām tehniskās apskates darbinieki atklāja būtiskus defektus. Visvairāk automobiļu Cēsu tehniskās apskates stacijā 2013.gadā tika „izbrāķēti” par būtiskiem bojājumiem balstiekārtā, nenoregulētiem vai nedegošiem lukturiem, neatbilstošu bremžu darbību vai virsbūves koroziju.

Jāpiebilst, ka Latvijā vidēji ar pirmo reizi tehnisko apskati iziet 58% automobiļu un izplatītākie bojājumi tāpat kā Cēsīs ir bojājumi balstiekārtā, gaismas lukturos, kā arī virsbūves korozija.

Ieskats iepriekšējo gadu Tehniskās apskates naktīs Rīgā: 2012.gadā: http://ej.uz/ccdu un 2013.gadā: http://ej.uz/fqj5.

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Mājas lapa: www.csdd.lv

 

 

Valsts policija: par policijas un CSDD veiktajām kravas auto pārbaudēm

 

 

Trešdien, 2014.gada 2.jūlijā, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Autopārvadājumu uzraudzības nodaļas darbinieki sadarbībā ar CSDD darbiniekiem pie Ikšķiles veica reidu kravas transportlīdzekļu pārbaudei.

 

Reida laikā Valsts policijas darbinieki pārbaudīja 11 smagās automašīnas, kā rezultātā tika noformēti 14 Administratīvo pārkāpumu protokoli. Astoņi no tiem tika noformēti par darba un atpūtas laika noteikumu pārkāpumiem, divi par atļautās masas vai ass slodzes pārsniegšanu un četri par neatbilstošu tahogrāfu izmantošanu.

 

Savukārt CSDD tehniskā kontrole pārbaudīja 21 transporta vienību. No tām būtiski aizrādījumi tika izteikti trīs vienībām: divas ar t.s. 2.vērtējumu, bet vienam piešķirts  3.vērtējums jeb konstatēti bīstami trūkumi vai bojājumi, kas apdraud apkārtējo vidi, cilvēku veselību, dzīvību vai satiksmes drošību. Par 2.vērtējumu tiek anulēta atļauja piedalīties ceļu satiksmē – šiem transportlīdzekļiem konstatēti būtiski trūkumi vai bojājumi, kas ietekmē apkārtējo vidi vai var ietekmēt satiksmes drošību. Līdz ar to transportlīdzekļiem tiek noņemta tehniskās apskates uzlīme, mēneša laikā jānovērš bojājumi un jāveic tehniskā apskate.  

 

Jau desmito gadu CSDD veic  regulāru kravas transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli uz ceļiem. Tās mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību un apkārtējās vides kvalitāti. Kopš ir uzsāktas kontroles uz ceļiem ir pārbaudīts ap 30 tūkstoši kravas transportlīdzekļu. Ap 10%  ir piešķirts t.s. 2.vērtējums 1% ir piešķirts t.s. 3.vērtējums.Transportlīdzekļu tehnisko kontroli uz ceļiem veic gan Latvijā, gan ārvalstīs reģistrētiem kravas automobiļiem un piekabēm.

 

Jāpiebilst, ka visiem pārbaudītajiem transportlīdzekļiem bija apmaksāta autoceļu lietošanas nodeva (vinjete). Kā jau ziņots, no 2014.gada 3.jūlija Administratīvo pārkāpumu kodeksā par braukšanu bez apmaksātas nodevas paredzēta atbildība.

 

Kopumā Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Autopārvadājumu uzraudzības nodaļas darbinieki 2013.gadā veikuši 170 faktiskās masas pārbaudes, 1828 kravas nostiprināšanas pārbaudes, kā arī 652 gabarītu pārbaudes. Kopumā ir sastādīti 6215 pārbaudes akti, kas ir par 945 vairāk nekā 2012.gadā.

 

Šādus kopīgus reidus Valsts policija un CSDD plāno turpināt.

 

 

 

 

Zane Arāja
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā inspektore
Tālruņi: 67275095; 29374566
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 

Atklāj kampaņu „Dusmīgs, toties dzīvs!”. Cīņā pret dzērājšoferiem iesaista līdzcilvēkus

 

Šā gada sākumā alkohola un citu apreibinošu vielu ietekmē notikušos ceļu satiksmes negadījumos zaudētas jau 13 dzīvības, kas ir gandrīz trīsreiz vairāk nekā šajā pašā laikā pērn.

 

 

Lielākoties reibumā brauc un negadījumos cieš gados jauni cilvēki, turklāt izteikta tendence ir tā, ka automašīnā ar dzērājšoferi bieži atrodas arī līdzbraucēji. Tāpēc CSDD sadarbībā ar Satiksmes ministriju, Valsts policiju un sadarbības partneriem šodien, 2014.gada 11.jūnijā uzsāk satiksmes drošības kampaņu „Dusmīgs, toties dzīvs!”, aicinot ikvienu aktīvi iesaistīties un atturēt cilvēkus no sēšanās pie stūres reibumā. Kampaņas video klipi apskatāmi CSDD YouTube kanālā: http://ej.uz/jqg3, http://ej.uz/yxcb un http://ej.uz/79k3. 

 

CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš uzsver, ka esot reibumā, cilvēkam trūkst loģiskas izpratnes par notiekošo un dažādi instinkti gūst virsroku pār saprātu: „Tas ir brīdis, kad līdzās esošie cilvēki ir pēdējā barjera, lai atturētu dzērājšoferi no sēšanās pie stūres. Tāpēc šā gada Jāņu kampaņā aicinām ikvienu apzināties, ka šādos brīžos nedrīkst stāvēt malā, – tā vietā labāk iesaistīties un varbūt pat sadusmot savu draugu, tuvinieku vai paziņu. Jāatzīst taču, ka tā būs labāk, nekā zaudēt viņu pavisam.”

 

Kaut arī pērn, salīdzinot ar 2012.gadu, samazinājās bojāgājušo skaits no 25 līdz 10 personām tādās avārijās, kur viens no vadītājiem bijis reibumā, kopējā šādu negadījumu statistika saglabā negatīvu pieauguma tendenci – pērn izraisīti 640 šādi negadījumi, kas ir 25% kāpums. Arī šā gada sākumā fiksēti jau 247 reibumā izraisīti negadījumi, kuros cietuši 78 cilvēki, bet dzīvību zaudējušo skaits faktiski sasniedz pērn visa gada laikā fiksēto.

 

„Galvenajā riska grupā ir gados jauni autovadītāji  21-34 gadu vecumā. Šo cilvēku nāve ir milzīgs posts ne tikai viņu ģimenēm, bet arī valstij kopumā. Katrs šādā bezjēdzīgā veidā zaudēts cilvēks nodara aptuveni pusmiljonu eiro zaudējumu tautsaimniecībai. Jāņu kampaņas veidošanās esam iesaistījuši jauniešus, kuri video konkursa ietvaros radīja lieliskas idejas kā atturēt draugus no sēšanās pie stūres reibumā. Ievērojamā atsaucība no visas Latvijas ir parādījusi, ka jaunieši patiesībā labi apzinās, ka reibums un stūre ir nesavienojami jēdzieni.  Mūsu uzdevums ir jauniešu apņēmība pārnest uz sabiedrību, lai ikviens no mums nebūtu vienaldzīgs brīdī, ka iereibis autovadītājs grasās sēsties pie stūres,” norāda satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

 

CSDD partnera – apdrošināšanas sabiedrības ERGO – veiktā aptauja parāda, ka sabiedrībā netrūkst iniciatīvas dzērājšoferu apturēšanai. 45% aptaujāto atzīst, ka ir pievērsuši uzmanību un atturējuši kādu no braukšanas reibumā. Gandrīz tikpat cilvēku nekad nav bijuši situācijās, kad būtu jāiejaucas, savukārt pavisam neliels skaits aptaujas dalībnieku atbildējuši, ka uzskata, ka tā ir katra paša darīšana. „Diemžēl daļa sabiedrības joprojām neapzinās, ka, neparādot skaidru nosodījumu dzērājšoferiem, uz ceļa nonāk potenciāls apdraudējums ikvienam satiksmes dalībniekam,” teic ERGO valdes locekle Baltijā Ingrīda Ķirse.

 

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs atgādina: „Arī šogad policija no 21.jūnija līdz 25.jūnijam strādās pastiprinātā režīmā, lai atturētu cilvēkus no likumpārkāpumiem un nepieļautu, ka svētku laikā uz ceļiem pārvietojas reibumā esoši autovadītāji. Atrašanās pie stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē ir viena no Valsts policijas prioritātēm Līgo svētku laikā. Policijas ekipāžas būs sastopamas visā Latvijā, veicot reidus gan lielo pilsētu tuvumā, gan arī uz nomaļākiem lauku ceļiem.” Minot traģiskāko dzērājšoferu izraisīto negadījumu piemērus, viņš teica, ka šā gada 24.martā notikušajā avārijā Jūrmalā, kad auto pārsniedza ātruma, ietriecās kokā un bojā gāja četri jaunieši, autovadītāja  promiļu daudzums bija 1,9. 

 

Līdzās policijas reidiem, kampaņas ietvaros transportlīdzekļu vadītāji un citi satiksmes dalībnieki tiks uzrunāti ar video un audio klipiem, kā arī ar atraktīvām instalācijām pilsētvidē, Statoil degvielas uzpildes stacijā un pie tirdzniecības centriem „Alfa” un „Spice”, kas demonstrēs veidus kā bloķēt potenciālā dzērājšofera auto. Savukārt CSDD lapā portālā Draugiem.lv http://www.draugiem.lv/csdd būs pieejama īpaša aplikācija, ar kuras palīdzību virtuālā veidā iespējams draugu atturēt no braukšanas reibumā un savlaicīgi viņam / viņai nodot ziņu, kāda būs rīcība, ja Līgo vakarā vai Jāņu rītā tomēr sadomās sēsties pie stūres reibumā.

 

„Jāņu svinību neiztrūkstoša sastāvdaļa ir alus baudīšana, tādēļ jau vairākus gadus līgotājiem atgādinām, ka alus lietošana nav savienojama ar sēšanos pie stūres. Arī šogad Jāņu svinētājiem vēlamies atgādināt, ka izvēle ir pavisam vienkārša – vai nu alus baudīšana, vai transportlīdzekļa vadīšana,” saka uzņēmuma „Aldaris” vadītājs Marguss Kasteins, kurš arī atzīmē: „Valsts policijai esam piegādājuši 10 000 Vichy ūdens pudelītes, un tās saņems tie auto vadītāji, kuru izelpā policijas Jāņu reidu laikā netiks konstatēts alkohols.”

 

Kampaņu pret braukšanu reibumā organizē CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija, atbalsta – SIA „Statoil Fuel & Retail Latvia”, apdrošināšanas sabiedrība ERGO un dzērienu ražotājs „Aldaris”. Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.

 

 

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

 

Tālrunis: 67025730

 

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

 

Mājas lapa: www.csdd.lv

 

Twitter: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 

Piektdien Liepājas CSDD notiks Eiropas rallija auto tehniskās pārbaudes. Tehniskā apskate – Grobiņā

 

Piektdien, 2014.gada 31.janvārī, Liepājas un tās apkārtnes auto īpašnieki aicināti savu spēkratu tehnisko apskati veikt Grobiņas tehniskās apskates stacijā, Krasta ielā 12a.

 

Darba laiks Grobiņā: pulksten 8:30-17:00, apskatei iespējams pieteikties arī iepriekš, tālrunis: 63490670.

Šajā laikā – 31.janvārī, CSDD Liepājas nodaļas tehniskās apskates stacijā darbosies Latvijā jau otro reizi notiekošā Eiropas rallija čempionāta posma „Rally Liepāja” tehniskās apskates punkts un tiks nodrošināta dalībnieku auto tehniskā pārbaude. Rallija rīkotāji atzinīgi novērtējuši sadarbību ar CSDD pagājušā gada sacensību laikā un aicina to turpināt arī nākotnē.

Savukārt transportlīdzekļu reģistrācijas un vadītāju kvalifikācijas pakalpojumus CSDD Liepājas nodaļā, Brīvības ielā 148, piektdien, 31.janvārī būs iespējams saņemt kā ierasts. Darba laiks: pulksten 8:30-17:00 (eksāmeni notiek pēc iepriekšēja pieraksta, tālrunis: 63489184).

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Twitter: @csdd_lv

CSDD diennakts informācijas tālrunis: 67025777

 

 

Vēl plašākas iespējas virtuāli sagatavoties transportlīdzekļu vadīšanas eksāmenam CSDD

CSDD ar jauniem video par vadīšanas eksāmenu C, BE un CE kategorijām, par braukšanu ceļu satiksmē u.c. papildinājusi informāciju par sagatavošanās iespējām virtuālajā vidē dažādu kategoriju transportlīdzekļu vadīšanas eksāmeniem: http://ej.uz/fv46.

 

Kopš augusta, kad CSDD izveidoja pirmos video par vadīšanas eksāmenu, šī sadaļa guvusi lielu klientu atsaucību un ir viena no visbiežāk apmeklētākajām CSDD mājas lapā – http://www.csdd.lv.

Līdztekus jau esošajām divām vadīšanas eksāmena daļām par transportlīdzekļa uzbūvi un figūru laukumu, vairākām kategorijām būtiski papildināta trešā daļa – par braukšanu ceļu satiksmē. Tā ir iespēja iepazīt vadīšanas eksāmenu, kas notiek reālā ceļu satiksmē un kurā CSDD inspektors vērtē iemaņas un prasmes sagatavoties braukšanai un vadīt transportlīdzekli. Šis eksāmena posms ietver dažādas satiksmes intensitātes un sarežģītības pakāpes ceļus apdzīvotās vietās, ārpus tām, kā arī patstāvīgo braukšanu, kur pretendentam ne mazāk kā piecas minūtes jāvada transportlīdzeklis pa paša izvēlētu maršrutu uz inspektora norādīto galamērķi. Kopējā braukšana ceļu satiksmē ilgst ne mazāk kā 25 minūtes.

Līdz ar to tagad ir pieejama plašāka un jaunāka informācija par dažādu kategoriju vadīšanas eksāmenu, kā arī video arhīvs:

 • A kategorija: transportlīdzekļa uzbūve, figūru laukums un braukšana ceļu satiksmē;
 • B kategorija: transportlīdzekļa uzbūve, figūru laukums un braukšana ceļu satiksmē;
 • C kategorija:  transportlīdzekļa uzbūve un figūru laukums;
 • BE kategorija: iebraukšana gabarītvārtos un vilcēja – piekabes atkabināšana un sakabināšana;
 • CE kategorija: iebraukšana gabarītvārtos un vilcēja – piekabes atkabināšana un sakabināšana;
 • video arhīvs: dažādi ar ceļu satiksmi saistīti video.  

Virtuālais vadīšanas eksāmens ir bezmaksas pakalpojums, kas noder gan topošajiem šoferīšiem pirms autoskolas un CSDD eksāmeniem, gan jau esošajiem braucējiem, lai atkārtotu zināšanas par auto un drošu satiksmi. Informācija sagatavota, izmantojot CSDD eksāmenu auto. Atgādinām arī to, ka pirms kārtot eksāmenu CSDD, topošajiem šoferīšiem tāpat kā līdz šim jāiziet apmācības autoskolā un jāsaņem atbilstoši apliecinājumi.

CSDD mājas lapā ir arī iespējas sagatavoties vai pārbaudīt zināšanas teorētiskajam eksāmenam: http://csnt.csdd.lv/.

CSDD nodrošina iespējas kārtot vadītāju kvalifikācijas eksāmenus un izsniedz, maina un atjauno transportlīdzekļu vadītāju apliecības, kā arī Atpūtas kuģu un Starptautisko atpūtas kuģu vadītāju apliecības. Vairāk par CSDD nodrošinātajiem vadītāju kvalifikācijas pakalpojumiem: /lat/vad_kva/.   

 

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Mājas lapa: www.csdd.lv

Twitter: @csdd_lv

 

Svētdien Biķerniekos ar sacensībām „Dzintara aplis 2013” noslēgsies autošosejas sezona

Ātrums, spraigas bezkompromisa cīņas, uzvaras un zaudējumi – tas viss svētdien, 15.septembrī, no plkst.11:00, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē (BKSB), kur ar sacensību „Dzintara aplis 2013” pēdējo posmu noslēgsies šī gada autošosejas sezona Latvijā.

 

 

Sacensību dienu Biķernieku trasē raksturos divi īpaši vārdi – „senatne” un „ātrums”, jo bez vēsturiskajām Volgām, Žiguļiem un formulām uz starta līnijas stāsies arī mūsdienīgi ātrās „Kumho Challenge” un Nacionālās klases spēkrati. Plānots, ka kopumā septiņās ieskaites cīņās dosies 75 sportisti no trim Baltijas valstīm, Krievijas, Vācijas un Čehijas.

Volgu klases kopvērtējumā galvenais favorīts cīņā par „Dzintara apļa” kausu ir Antons Dolgopolovs, taču viņa kopvērtējuma līderpozīcija cieta zaudējumus iepriekšējā posmā, kad pievīla tehnika. Līdz ar to pirms pēdējās sacīkstes uz uzvaru kopvērtējumā pretendē arī Normunds Dobums, Andrejs Paupers un Ivars Janeks. Viss izšķirsies svētdien Biķernieku trasē!

VAZ-1600 klasē pārliecinošs kopvērtējuma līderis ir Ivars Vasaraudzis, taču pēdējā posma uzvaras vēl jānoskaidro. Pēteris Laipnieks, Gints Bremze un citi nav gatavi samierināties ar titulētā sportista dominanci. VAZ-1300 klasē Pēterim Ziemanim un Mārtiņam Lagzdiņam jānoskaidro, kurš būs pirmais sezonā. Taču sacīkstēs uzvarētājs var izrādīties arī kāds cits sportists.

„Formula Mondial” klasē par uzvaru šajās sacensībās un sezonas kopvērtējumā cīnīsies igaunis Jāks Kūla un lietuvietis Alberts Pundža. Savukārt „Formula Easter” ieskaitē Andris Griķis noteikti vēlēsies jau nodrošināto līderpozīciju apstiprināt ar uzvaru.

Volgu, kā arī „Kumho Challenge” un Nacionālās klases ieskaitēm šis būs arī Latvijas čempionāta pēdējais posms, kad līdzjutēji ar nepacietību gaida, kuri būs sezonas čempioni!

Paralēli sacensībām Biķerniekos notiks arī citas aktivitātes gan lieliem, gan maziem skatītājiem un auto lietu interesentiem. Notiks drifta šovs, kurā būs iespēja piedalīties kādam no skatītājiem, „Autobrava” veiklības trase un citi interesanti notikumi.

Sacensības notiks 15.septembrī, ieeja trasē no plkst.10:00. Biļetes cena Ls 2,00. Vairāk informācijas www.bksb.lv  vai www.dzintaraaplis.lv.

Mediju akreditācija notiks BKSB biroja ēkā, S.Eizenšteina ielā 2, no plkst.10:00 vai zvanot pa tālruni 29215857.

 

Iemūrēs pamatakmeni jaunajam CSDD klientu apkalpošanas centram

Piektdien, 2013.gada 6.septembrī, pulksten 12:00 pie Rīgas Motormuzeja, S.Eizenšteina ielā 6, tiks ielikts pamatakmens jaunajam CSDD klientu apkalpošanas centram.

 

Ar šo notikumu tiks oficiāli uzsākta Daugavas labā krasta CSDD klientu apkalpošanas centra celtniecība un turpināta blakus esošā Rīgas Motormuzeja vērienīgā rekonstrukcija. Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti nākamā gada vasarā.

Pamatakmens iemūrēšanas pasākuma piedalīsies: 

Anrijs Matīss, satiksmes ministrs;

Andris Lukstiņš, CSDD valdes priekšsēdētājs;

Aivars Aksenoks, Rīgas Motormuzejs direktors;

Arnis Kleinbergs, projekta galvenais arhitekts no SIA „Arhis”;

Guntis Rāvis, SIA „Skonto Būve” valdes priekšsēdētājs.

 

Rīgas Motormuzeja ēkas rekonstrukcijas ietvaros notiek tās pārbūve, lai pēc iespējas paplašinātu ekspozīcijai domāto platību, uzlabotu ēkas energoefektivitāti,  izveidotu ērtu, mūsdienīgu ieejas risinājumu, uzlabotu apmeklētāju plūsmas organizāciju un nodrošinātu muzeja pilnīgu pieejamību visiem, t.sk. arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Būtiski, ka projekts paredz vienlaikus maksimāli saglabāt Rīgas Motormuzeja vēsturisko veidolu un plānojumu.

Klientu apkalpošanas centra jaunbūves projekts paredz uzbūvēt mūsdienīgu CSDD publiskajam tēlam atbilstošu būvi, kura, lai arī savienota ar Motormuzeju (stiklota pāreja 3.stāva līmenī), vizuāli un funkcionāli būs pilnīgi patstāvīga. Jaunās ēkas stiklotais, viegli liektais apjoms stilistiski pretstatīts vēsturiskajai muzeja ēkai, tomēr nekonkurē ar to – tikai skaidri demonstrē jaunbūves tapšanas laiku un atšķirīgo funkciju.

 

 

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Mājas lapa: www.csdd.lv

Twitter: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 

 

 

Satiksmes ministrija: Mopēdu vadītājiem būs jākārto vadīšanas eksāmens

 

 

 

 

Lai uzlabotu satiksmes drošību un mopēdu vadītāju praktiskās zināšanas, prasmes un iemaņas, tiks ieviesta prasība šiem vadītājiem kārtot vadīšanas eksāmenu.

 

To paredz ceturtdien, 2013.gada 5.septembrī, Valsts sekretāru sanāksmē (VSS) izsludinātie grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 2.februāra noteikumos Nr.103 „Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība”.

 

Mopēdu vadītājiem vadīšanas eksāmens sastāvēs no transportlīdzekļa tehniskās pārbaudes un figūru izpildes eksāmenu laukumā. Braukšanu ceļu satiksmē pagaidām nav paredzēts ieviest. Teorijas eksāmens mopēdu vadītājiem būs jākārto kā līdz šim.

 

MK noteikumu projekts arī paredz izmaiņas vadīšanas eksāmena vērtēšanas kārtībā, ieviešot t.s. „kompetences vērtēšanas” sistēmu, kas ir uzskatāma par augstāka līmeņa vērtēšanas sistēmu.

 

Atšķirībā no iepriekšējas vērtēšanas kārtības, vadīšanas eksāmena vērtējums būs atkarīgs nevis no pieļautajām kļūdām, bet no kopējā pretendenta snieguma. Tas dos iespēju novērtēt tādus svarīgus elementus kā satiksmes situācijas izpratni, atbilstošu lēmumu pieņemšanu, iekļaušanos satiksmes plūsmā, izturēšanos pret pārējiem satiksmes dalībniekiem u.c. Jaunā vērtēšanas sistēma attieksies uz visām transportlīdzekļu vadīšanas kategorijām.

 

Tāpat VSS izsludinātajā MK noteikumu projektā paredzēts pārņemt Komisijas Direktīvas 2012/36/ES prasības attiecībā uz transportlīdzekļiem, ar ko tiek pieņemti vadīšanas eksāmeni. Tiks arī precizēti vadītāja apliecības kodi, kā arī radīta iespēja kārtot vadīšanas eksāmenu C, CE, D vai DE kategorijas transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanai ar transportlīdzekli ar automātisko pārnesumkārbu personām, kas pirms tam ir nokārtojušas vadīšanas eksāmenu ar transportlīdzekli ar mehānisko pārnesumkārbu (nenorādot vadītāja apliecībā ierobežojuma kodu, kas dod tiesības vadīt tikai transportlīdzekļus ar automātisko pārnesumkārbu).

 

Lai MK noteikumu grozījumi stātos spēkā, tos būs jāapstiprina valdībā, savukārt visus minētos grozījumus paredzēts ieviest no 2014.gada 1.janvāra.

 

 

 

Rolands Rumba

 

Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists

 

Tālrunis: 67028390, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 

 

 

 

Skolēnu drošai velo braukšanai veltīta akcija „Zinošs un drošs”

 

Atbalstot drošu velo braukšanu un sagaidot jauno mācību gadu, CSDD iesaistījusies Latvijas Riteņbraucēju apvienības (LATRIT) organizētajā skolēnu drošai velo braukšanai veltītajā akcijā „Zinošs un drošs”. Akcija notiks ceturtdien, 2013.gada 28.augustā, pulksten 13:00, Āgenskalna sākumskolā.

 

Akcijas galvenais mērķis ir izglītot skolēnus par drošu velo braukšanu, kā arī vērst sabiedrības un mediju uzmanību uz faktu, ka, tuvojoties 1.septembrim, palielināsies arī velo braucēju skaits. Turklāt riteņbraucējs ir viens no vismazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – gan piemērotas infrastruktūras trūkuma, gan citu satiksmes dalībnieku attieksmes, gan bieži arī paša velosipēdista mazās pieredzes un CSN nezināšanas dēļ.

 

 

Piektdien, 23.augustā, tehniskā apskate „smagajiem” Rīgā būs pieejama tikai Maskavas ielas apskates stacijā

 

Piektdien, 2013.gada 23.augustā, sakarā ar iepriekš plānotiem remontdarbiem, nebūs pieejama tehniskā apskate CSDD apskates stacijā Rīgā, Sēlpils ielā 6A. Savukārt agregātu numuru salīdzināšanas pakalpojumi autobusiem, kravas automobiļiem un piekabēm ar pilnu masu virs 3500 kg būs pieejami, darba laiks pulksten 8:30-17:00.

 

Taču šajā dienā apskate transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3500 kg būs pieejama tehniskās apskates stacijā Rīgā, Maskavas ielā 448, darba laiks: pulksten 8:30-17:00.

Plānots, ka no pirmdienas, 26.augusta, Sēlpils ielā 6A tehniskā apskate „smagajiem” un agregātu numuru salīdzināšana notiks kā ierasts – pulksten 8:30-17:00. Sēlpils ielā tehnisko apskati veic pēc iepriekšēja pieraksta, tālrunis: 67471571, savukārt agregātu numuru salīdzināšanu veic autobusiem, kravas automobiļiem un piekabēm ar pilnu masu virs 3500 kg

Atvainojamies klientiem par neērtībām! Informācija par visām CSDD nodaļām (tehniskās apskates stacijām), tajās sniegtajiem pakalpojumiem, darba laikiem un aktuālākajām izmaiņām atrodama šeit: http://ej.uz/tg73. CSDD diennakts informācijas tālrunis: 67025777.

 

 

Sestdien notiks seno spēkratu salidojums 'Rīga Retro 2013'

 
Sestdien notiks seno spēkratu salidojums 'Rīga Retro 2013'
Foto: Publicitātes foto
Sestdien, 17. augustā, Rīgas svētku ietvaros norisināsies gada lielākais seno spēkratu salidojums "Rīga Retro 2013". Šogad pasākums tiks rīkots Latvijas Antīko automobiļu kluba un Rīgas Motormuzeja dibinātāja Viktora Kulberga piemiņai, portaļu "Delfi" informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Ik gadu salidojumā piedalās aptuveni simts dažādu seno spēkratu. Arī šis gads nebūšot izņēmums. daudzi no pasākuma dalībniekiem būs retro tehnikas "pērles", piemēram, elegantais 1939. gada "Chrysler Royal C-22", kā arī 1961. gada augstākās klases automobilis "Chrysler Imperial". Būs arī tādi spēkrati, kas "Rīga Retro" izbrauks pirmo reizi, piemēram, 1935. gada "Buick Eight mod. 57". Tāpat pirmo reizi skatītāji varēs apskatīt 1926. gada "FIAT 512", kādus pagājušā gadsimta 20. gados lietoja Latvijas valstsvīri un ar kādu brauca arī latviešu uzņēmējs un preses magnāts Antons Benjamiņš.

Seno spēkratu saiets tradicionāli ir starptautisks pasākums, arī šogad tajā piedalīsies retro tehnikas entuziasti no Lietuvas un Igaunijas.

Kā katru gadu, īpašu sajūsmu Rīgas iedzīvotājos un viesos raisa tradicionālais parādes brauciens pa Rīgas ielām, kad skatītājiem garām aizripo 20. gadsimta tehnikas vēsture. Starts parādes braucienam tiks dots plkst. 12 Biķernieku trasē. Tālāk senie spēkrati pa Rīgas ielām, priecējot skatītājus, dosies līdz pat 11. novembra krastmalai, kur līdz plkst. 15 notiks spēkratu izstāde. Tālāk parādes dalībnieki caur Vecrīgu dosies uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, kur notiks "Rīga Retro" noslēguma pasākums. Interesanti, ka arī 1986. gadā seno spēkratu salidojuma noslēguma pasākums norisinājās Brīvdabas muzejā. Toreiz Latvijas Antīko automobiļu klubs Viktora Kulberga vadībā seno spēkratu parādi "Rīga Retro" rīkoja par godu auto simtgadei.

Sestdien notiks seno spēkratu salidojums 'Rīga Retro 2013'
Foto: Publicitātes foto

 

"Rīga Retro 2013" programma:

9:00-11:00 Dalībnieku reģistrācija (BKSB ēkā, S.Eizenšteina 4);
11:00-12:00 Spēkratu kolonnas izvietošana parādes braucienam;
12:00-13:00 Parādes brauciens Rīgas ielās (Brīvības iela – Raiņa bulvāris – 13. janvāra iela – 11. novembra krastmala);
13:00-15:00 Spēkratu izstādes 11. novembra krastmalā;
15:00-16:00 Parādes brauciens caur Vecrīgu (Poļu gāte – Pils iela – Doma laukums – Smilšu iela) uz Brīvdabas muzeju;
16:00-17:00 Spēkratu novietošana Brīvdabas muzeja Zvejnieku ciemā;
19:00 V.Kulberga grāmatas "Neiespējamā misija" un autoru kolektīva grāmatas "Spēkratu vizītkarte" prezentācija;
20:00 Apbalvošana, svinīgais noslēgums.

 

Motobola draudzības spēle starp Latviju un Lietuvu

 

Jau šo sestdien, 2013.gada 10.augustā, sacensību „Riga Summer Race” ietvaros Biķernieku trases stadionā notiks draudzības spēle motobolā starp Latviju un Lietuvu. Šī spēle tiks veltīta Viļņa Zirņa piemiņai. 

 

Vilnis Zirnis bija viens no savulaik populārā sporta veida – motobola – atjaunotājiem Latvijā un komandas „Rīga” galvenais treneris un mehāniķis.

Sacensību „Riga Summer Race 2013” ietvaros tiks aizvadīti Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltijas čempionātu posmi auto šosejā. Uz starta solās iziet vairāk nekā 70 dalībnieki no visām Baltijas valstīm, tādējādi autosporta cienītājiem šī būs vienīgā iespēja šogad Biķerniekos vienuviet redzēt tik daudzus sporta automobiļus.

Latvijas čempionātā tradicionāli visasākās cīņas risināsies Nacionālajā klasē, kurā šosezon jau notikušas vairākas aizraujošas sacensības. Bez ierastajiem līderiem sacensību „Riga Summer Race 2013” Nacionālajā klasē uz starta varētu iziet arī Volgu speciālists Antons Dolgopolovs, kurš jau ir aizvadījis treniņus ar šai klasei sagatavotu 3.sērijas BMW.

Vairāk informācijas: http://www.bksb.lv/events/riga-summer-race/

 

pmp2.jpg

Trešdien, 7.augustā, Grobiņā nestrādās tehniskā apskate „smagajiem”

Sakarā ar iepriekš plānotiem remontdarbiem, nākamajā trešdienā, 2013.gada 7.augustā, Grobiņā nestrādās tehniskā apskate transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3500 kg. Savukārt automobiļiem ar pilnu masu līdz 3500 kg tehniskā apskate Grobiņā būs pieejama un tā strādās kā ierasts: pulksten 8:30-17:00.

 

Ņemot vērā gaidāmās izmaiņas Grobiņas tehniskās apskates stacijas darbā, aicinām autovadītājus savlaicīgi plānot tehniskās apskates veikšanu saviem transportlīdzekļiem, jo tehnisko apskati iespējams veikt arī ātrāk, nekā norādīts uz uzlīmes. Nepieciešamības gadījumā trešdien, 7.augustā, tehnisko apskati „smagajiem” būs iespējams veikt, piemēram, CSDD Saldus nodaļā, adrese: Apvedceļš 10, darba laiks: pulksten 8:30-17:00. Saldū tehnisko apskati veic arī pēc iepriekšēja pieraksta, tālrunis: 63881718.

Plānots, ka no ceturtdienas, 8.augusta CSDD Liepājas nodaļas Grobiņas tehniskās apskates stacija strādās ierastajā režīmā. Grobiņā iespējams saņemt tehniskās apskates pakalpojumus transportlīdzekļiem ar pilnu masu līdz un virs 3500 kg. Darba laiks: pirmdiena-piektdiena: pulksten 8:30-17:00; sestdiena: pulksten 8:30 14. Grobiņā tehnisko apskati veic arī pēc iepriekšēja pieraksta, tālrunis: 63490670.

 

                                                                                                 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Mājas lapa: www.csdd.lv

Twitter: @csdd_lv

 

Rīgas Motormuzeja kauss – 21.jūlijā Biķerniekos

 

Svētdien, 2013.gada 21.jūlijā Biķernieku trasē tiks aizvadītas sacensības „Motormuzeja kauss – 2013”, kas būs kārtējā vēsturisko sporta automašīnu Volga, VAZ un formulu klašu cīņa. Sacensības kuplinās Superturismo 2L automašīnu klase.

 

Satiksmes ministrija: Plānotas izmaiņas pārkāpumu uzskaites punktu sistēmā

 

Lai pilnveidotu pārkāpumu uzskaites punktu sistēmu, ieviestu jaunus ietekmēšanas līdzekļus, kā arī vienkāršotu punktu reģistrēšanas un dzēšanas kārtību, ceturtdien, 11.jūlijā Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti grozījumi MK noteikumos „Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi”.

 

Noteikumu projektā paredzēts jauns autovadītāju ietekmēšanas līdzeklis – braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības, kura galvenā mērķauditorija ir agresīvie vadītāji. Saņemot 8 uzskaites punktus, autovadītāji saņems uzaicinājumu apmeklēt grupas nodarbības pie sertificēta psihologa. Ja nodarbības tiks apmeklētas, punktu skaits tiks samazināts par 2 punktiem, bet ja tas netiks izdarīts – palielināts par 2 punktiem.

Projektā iekļauta iespēja brīvprātīgi apmeklēt kursus ceļu satiksmes drošības jautājumos un drošas transportlīdzekļa vadīšanas jautājumos, tādējādi savlaicīgi tiks dzēsti divi punkti. Šāda iespēja paredzēta vadītājiem, kuriem reģistrēti vismaz 4 uzskaites punkti. Savukārt, sasniedzot 8 punktus, tāpat kā līdz šim vadītājam tiks izsūtīts paziņojums par pienākumu obligāti apmeklēt kursus vai attiecīgi doties uz iepriekš minēto korekcijas grupu un, ja tas netiks izdarīts, punktu skaits tiks palielināts par 2 punktiem. Ja tiks izdarīts, tad punktu skaits tiks samazināts par 2 punktiem.

Vēl noteikumu grozījumos ir paredzēti punkti par pārkāpumiem, par kuriem līdz šim punkti netika piešķirti. Par braukšanu ar automobili, kura stikli pārklāti ar pārklājumu, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām – 1 punkts. Par transportlīdzekļa izmantošanu satiksmē, kuram nav veikta OCTA, tiks piešķirti 2 punkti, līdzīgi kā par braukšanu bez valsts tehniskās apskates.

Kā norāda Ceļu satiksmes drošības direkcija, tad uz šo brīdi pārkāpumu uzskates punkti ir piešķirti 110 846 autovadītājiem, no kuriem lielākā daļa ir vīrieši – 81%. Savukārt maksimālais punktu skaits – 16 šobrīd ir reģistrēts 222 autovadītājiem. 8 punkti un vairāk ir 16 013 autovadītājiem.

Pārkāpumu uzskaites sistēmā Latvijā darbojas kopš 2004.gada un pēdējās izmaiņas noteikumos veiktas 2009.gadā.

 

Aivis Freidenfelds
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālrunis: 67028013
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

CSDD mobilā aplikācija – iespējas bez maksas padarīt dzīvi ērtāku un mierīgāku!

Autovadītāju un transportlīdzekļu īpašnieku ērtībām CSDD radījusi bezmaksas mobilo aplikāciju.

 

Ar tās palīdzību AppleiPhone un Android platformas viedtālruņu un planšetdatoru  lietotājam tiek piedāvāta iespēja tiešsaistes režīmā no  CSDD transportlīdzekļu un to vadītāju reģistra saņemt informāciju par sevi kā autovadītāju un sev piederošajiem transportlīdzekļiem. Aplikācija ir savienojama ar viedtālruņa kalendāru, kas atgādinātu par tehniskās apskates, OCTA un vadītāju apliecības beigu termiņiem. Tāpat ar šī resursa palīdzību transportlīdzekļa īpašnieks var saņemt vienas dienas braukšanas atļauju un uzzināt par nesamaksātajiem sodiem vai uzliktajiem liegumiem.

 

CSDD informē, ka šis ir tikai aplikācijas izstrādes pirmais solis. Jau tuvākajā laikā ar aplikācijas palīdzību varēs veikt maksājumus, kā ar saņemt cita veida pakalpojumus, kuri patlaban plašā klāstā ir pieejami direkcijas e-pakalpojumu vietnē https://e.csdd.lv/.

 

Lejupielādē aplikāciju bez maksas App Store vai GooglePlay Store vietnēs un novērtē ērtības un plašo informācijas klāstu, ko tā sniedz!

 

Saite uz App Store Appleveidtālruņiem, planšetdatoriem: https://itunes.apple.com/us/app/csdd/id661663816

vai

Saite uz Play Store Androidveidtālruņiem, planšetdatoriem: https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.csdd.ecsdd

 


Lai brauktu ar ārvalstī reģistrētu vieglo auto, ir jāsaņem atļauja

 

Personai, kura ir Latvijas pilsonis vai nepilsonis, kā arī tādai personai, kura ir saņēmusi Latvijā izdotu reģistrācijas apliecību, pastāvīgās uzturēšanās apliecību vai uzturēšanās atļauju, pārvietojoties Latvijā ar ārvalstī pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili, ir jāsaņem atļauja.

 

Šāda norma tika ieviesta ar mērķi, lai Latvijas iedzīvotāji nereģistrētu savus transportlīdzekļus citās valstīs, tādējādi izvairoties no nodokļu un sodu maksāšanas mūsu valstī.
Nav noslēpums, ka pašlaik daļa mūsu valsts iedzīvotāju dzīvo, strādā vai mācās ārvalstīs un arī transportlīdzekli iegādājas un reģistrē ārpus valsts. Tāpēc vēršam uzmanību, ka ar ārvalstī reģistrētu vieglo auto piedalīties ceļu satiksmē Latvijā atļauts, saņemot atļauju  ārvalstīs pastāvīgi reģistrēta vieglā automobiļa izmantošanai Latvijas teritorijā. To iespējams nokārtot elektroniski CSDD Interneta lapā sadaļā E-pakalpojumi https://e.csdd.lv/. Sīkāku informāciju par atļaujas saņemšanu var skatīt CSDD mājas lapas www.csdd.lv sadaļā  „Kas nepieciešams, lai Latvijā vadītu ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili?„ - http://goo.gl/yy12i
Bez atsevišķas atļaujas saņemšanas, izmantot ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekli drīkst šādos gadījumos:
-      ja persona vada vieglo automobili, ko iznomājis (izīrējis) ārvalstīs reģistrēts uzņēmējdarbības veicējs, kas nodarbojas ar autoiznomāšanu (autoizīrēšanu), un to transportlīdzekļa vadītājs apliecina ar transportlīdzekļa nomas (īres) līgumu un ārvalstīs izdotu transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību, kurā kā īpašnieks (turētājs, valdītājs) norādīts transportlīdzekļa iznomātājs (izīrētājs);
-      ja persona vada vieglo automobili, klātesot tādam transportlīdzekļa īpašniekam (turētājam, valdītājam) vai viņa pilnvarotai personai, kas nav Latvijas pilsonis vai nepilsonis, kā arī tāda persona, kura ir saņēmusi Latvijā izdotu reģistrācijas apliecību, pastāvīgās uzturēšanās apliecību vai uzturēšanās atļauju.                                                                                             

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025730
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Twitter: @csdd_lv

 

 

 

Dragreiss: 200 km/h pa Liepājas ielām

 
 

 

Oficiālas dragreisa ielu sacensības jau otro gadu Liepājā 12. un 13. jūlijā. Īpaši šim pasākumam tiks slēgta Pulvera iela, uz kuras tiks izveidota ātra un skatītājiem labi pārredzama trase. Gaidāmas līdz pat 1500 zirgspēkus spēcīgas sporta automašīnas.

 

 

16.07.2013. plkst.18.00, Lāčplēša ielā 24 notiks Pirmās palīdzības kursi.

Pieteikšanās – Lāčplēša ielā 24-116, tel. 67334440

PMP.jpg

 

CSDD darba laiks Vasaras saulgriežu dienās

 

Informējam par CSDD nodaļu un tehniskās apskates staciju darba laiku Vasaras saulgriežu dienās.

 • Piektdiena, 21.jūnijs: darba diena saskaņā ar piektdienu ierasto grafiku
 • sestdiena, 22.jūnijs: strādā tās tehniskās apskates stacijas, kurām sestdiena ir darba diena: Rīgā (Antenas ielā 2), Jelgavā un Jēkabpilī – līdz pulksten 15:00, bet Daugavpilī, Talsos, Valmierā un Grobiņā – līdz pulksten 14:00
 • svētdiena, 23.jūnijs: Līgo diena – brīvdiena
 • pirmdiena, 24.jūnijs: Jāņu diena – brīvdiena
 • otrdiena, 25.jūnijs: darba diena saskaņā ar otrdienu ierasto grafiku.

 

CSDD novēl gan saviem klientiem, gan ikvienam satiksmes dalībniekam priecīgus Vasaras saulgriežus, drošu un „skaidru” braukšanu!

 

Informācija par visām CSDD nodaļām (tehniskās apskates stacijām), tajās sniegtajiem pakalpojumiem, darba laikiem un aktuālākajām izmaiņām atrodama šeit: http://ej.uz/tg73.

 

 

 

 

 

                                                                                                 

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

 

Tālrunis: 67025730

 

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

 

Mājas lapa: www.csdd.lv

Twitter: @csdd_lv

 

 

 

 

21.06.2013. plkst.18.00, Lāčplēša ielā 24 notiks Pirmās palīdzības kursi.

Pieteikšanās – Lāčplēša ielā 24-116, tel. 67334440

PMP2.jpg

 

Piedalies konkursā un laimē ielūgumus uz 'Dzintara Volgu' Mežaparkā!

 

Piedalies konkursā un laimē ielūgumus uz 'Dzintara Volgu' Mežaparkā!
 
Šā gada 15. jūnijā jau trešo gadu pēc kārtas kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" norisināsies vēsturisko padomju auto sacensības "Dzintara Volga" un šovs 60., 70. un 80. gadu noskaņās. Šogad pasākumu organizatori sola vēl aizraujošāku, jo "Dzintara Volgai" aprit 50 gadi.

Portāls "Delfi" sadarbībā ar pasākuma organizētājiem "Rīga Meži" aicina piedalīties lasītāju konkursā. 10 pareizo atbilžu iesūtītāji, kuri tiks izvēlēti pēc nejaušības principa, saņems divus ielūgumus auto sacensības un šova "Dzintara Volga" apmeklējumam.

 

 

Pie dzērājšoferu bēru galda atklās satiksmes drošības kampaņu pret transportlīdzekļu vadīšanu reibumā

Pēdējo divu gadu laikā uz Latvijas ceļiem aizturēti vairāk nekā 9000 transportlīdzekļu vadītāju, kuri pie stūres sēdušies reibumā. Turklāt 14% no pērn izraisītiem ceļu satiksmes negadījumiem ar letālām sekām iemesls ir bijis transportlīdzekļa vadīšana alkohola un citu apreibinošo vielu ietekmē. Šajos negadījumos dzīvību zaudējuši 25 cilvēki, liecina CSDD apkopotā informācija.

 

 Dzērājšoferu un viņu izraisīto negadījumu skaits mūsu valstī ir nepiedodami augsts – šogad 5 mēnešos notikušas 204 avārijas, kurās vismaz viens vadītājs ir bijis alkohola reibumā un tas ir par 8% vairāk nekā pērn. Tas pierāda, ka Latvijas sabiedrībā vēl aizvien mājo uzskats, ka dzeršana un braukšana ir apvienojami jēdzieni.

 Tādēļ arī šogad pirms Jāņiem mediju pārstāvji tiek aicināti uz ceļu satiksmes drošības kampaņas „Par dzērājšoferiem labu vai neko...

atklāšanas pasākumu

CETURTDIEN, 13.JŪNIJĀ, PULKSTEN 10:30

Brīvības bulvāra liepu alejā iepretim  Ministru kabineta ēkai

Programmā:

 • Aktuālā statistika, problemātika un tendences: transportlīdzekļu vadīšana reibuma stāvoklī
 • Traģiskākie dzērājšoferu izraisītie ceļu satiksmes negadījumi
 • Plānotās izmaiņas likumdošanā
 • Dzērājšoferu pieminēšana ar klusuma brīdi un bēru galds
 • Kampaņas koncepcija un video klipa prezentācija

 

Dalībnieki:

 • Anrijs Matīss, satiksmes ministrs
 • Andris Lukstiņš, CSDD valdes priekšsēdētājs
 • Normunds Krapsis, Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks
 • Bēru orķestris un izvadītājs

Kampaņu organizē CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija, atbalsta – SIA „Statoil Fuel & Retail Latvia”, apdrošināšanas sabiedrība ERGO un dzērienu ražotājs „Aldaris”. Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.

 

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Twitter: @csdd_lv

 

 

Parāde elegantu auto - šo piektdien Rīgā!

Visi, kas vēlas piedalīties parāde  automobiļu mēs gaidām

14 jūnijs plkst 12:30  autostāvvietā pie  Rīga Plaza.

Zinas.jpg

 

Otrdien, 11.jūnijā – izmaiņas CSDD Cēsu nodaļas darbā

 

 

Otrdien, 2013.gada 11.jūnijā, sakarā ar AS „Sadales tīkls” iepriekš plānotiem remontdarbiem, orientējoši no pulksten 8:30-13:00 nestrādās CSDD Cēsu nodaļa.

 

CSDD atvainojas klientiem par neērtībām un šajā laikā piedāvā iespējas pakalpojumu saņemšanai izmantot Cēsīm tuvākās CSDD nodaļas Valmierā vai Siguldā (tehniskā apskate).

 

Plānots, ka pēc elektrolīnijas remontdarbu noslēguma CSDD Cēsu nodaļā klientiem būs iespējams saņemt ierastos pakalpojumus:

 

 • transportlīdzekļu reģistrācija: pirmdiena – piektdiena, pulksten 8:30 – 17:00;
 • transportlīdzekļu tehniskā apskate (transportlīdzekļiem ar pilnu masu līdz 3500 kg): pirmdiena – piektdiena, pulksten 8:30-17:00. Cēsīs tehnisko apskati „vieglajiem” veic arī pēc iepriekšēja pieraksta, tālrunis: 64122992;
 • transportlīdzekļu tehniskā apskate (transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3500 kg): otrdiena un ceturtdiena, pulksten 8:30-17:00. Cēsīs tehnisko apskati „smagajiem” veic tikai pēc iepriekšēja pieraksta, tālrunis: 64122992.

 

 

 

Informācija par visām CSDD nodaļām (tehniskās apskates stacijām), tajās sniegtajiem pakalpojumiem, darba laikiem un aktuālākajām izmaiņām atrodama šeit: http://ej.uz/tg73.

 

 

 

 

 

 

 

18.06.2013. plkst.18.00, Lāčplēša ielā 24 notiks Pirmās palīdzības kursi.

Pieteikšanās – Lāčplēša ielā 24-116, tel. 67334440

pervaya-pomosh22.jpg

 

Pirmo reizi Rīgā notiks vērienīga operatīvo transportlīdzekļu parāde

 
 

Nākamnedēļ - 25. maijā - Rīgā pirmo reizi norisināsies vērienīga operatīvo transportlīdzekļu parāde

un aizraujošs drošības festivāls ģimenēm ar bērniem «Piedzīvojumu vasara 2013»,

biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Valsts policijā.

policijas_mashinas.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 28.05.2013. plkst.18.00-līdz 21.30 , Lāčplēša ielā 24 notiks Pirmās palīdzības kursi.

Pieteikšanās – Lāčplēša ielā 24-116, tel. 67334440
 
 
1_помощь22.jpg
 
 
 
 
 

Pirmo reizi Muzeju naktī būs atvērts Biķernieku trases muzejs

Drukāt

Sestdien, 18.maijā, starptautiskās Muzeju nakts ietvaros Biķernieku trases muzejs būs atvērts no plkst.10:00 rītā līdz pat plkst.2:00 naktī.


Muzeju nakts laikā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar vēsturisko sacīkšu spēkratu ekspozīciju, kurā būs apskatāmi gan auto, gan moto tehnika kā arī formulas, kas piedalījās sacensībās no pagājušā gadsimta 60-tajiem gadiem līdz pat mūsdienām. Kā vērtīgākos šā brīža muzeja eksponātus var minēt 1962.gadā ražoto sacīkšu ZIL 112 S,  Jāņa Allika sporta auto VAZ 2105 un 1962. gada JAGUAR, ar kuru veiksmīgi startēts vēsturiskajā Monte-Carlo rallijā. Muzejā varēs apskatīt arī Radical SR3, kuru visprecīzāk vada auto sportiste Karlīne Štāla. Muzeju nakts gaitā  tiks demonstrētas vairākas filmas par auto un motosporta vēsturi Latvijā un Biķernieku trasē.

Atgādinām, ka Biķernieku trasei blakus esošais Rīgas Motormuzejs šogad Muzeja naktī būs slēgts, jo tajā sākusies rekonstrukcija. Tādēļ interesent būs laipni gaidīti Biķernieku kompleksās sporta bāzes muzejā S.Eizenšteina ielā 4.

Starptautiskā akcija „Muzeju nakts” Latvijā notiek jau devīto reizi, un tās šā gada devīze ir „Zaļā krāsa – mežs”.

Vairāk informācijas:

Biķernieku kompleksā sporta bāze
S.Eizenšteina 2, Rīga, LV-1079
Tālrunis: +371 67025800
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pirmās palīdzības kursi
 
 
28.05.2013. plkst.18.00 Lāčplēša ielā 24 notiks Pirmās palīdzības kursi.

Pieteikšanās – Lāčplēša ielā 24-116, tel. 67334440
 
_________________________________________________________________________________________
 
 
09.05.2013. plkst.18.00 Lāčplēša ielā 24 notiks Pirmās palīdzības kursi.

Pieteikšanās – Lāčplēša ielā 24-116, tel. 67334440

pirma_palidziba.jpg
 
 
 
 
 
 

Autobraucēji, kas būs pārkāpuši noteikumus ārzemēs, no soda vairs nevarēs izvairīties

Rudenī Latvijā sāks darboties vienota sistēma, kas ļaus sodīt par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu jebkurā no Eiropas Savienības valstīm. Autobraucēji, kas būs pārkāpuši noteikumus ārzemēs, no soda vairs nevarēs izvairīties un saņems soda kvīti uz mājas adresi. Automašīnas ar ārvalstu nr. pērn Latvijā pārkāpa noteikumus 150 000 reižu. To fiksēja fotoradari, taču sodīt šos pārkāpējus Latvijas puse nevarēja. Līdz ar to valsts makam garām aizgāja - vairāki simti tūkstoši latu. Policijā skaidro, ka visbiežāk ceļu satiksmes noteikumus Latvijā pārkāpj mūsu kaimiņvalstu pilsoņi – lietuvieši un igauņi. Taču šobrīd valsts ir bezspēcīga, un par pārkāpumiem, kurus fiskējusi tehnika, soda kvītis izrakstīt nevar.EČ posmam Mūsā gatavojas rekordskaits dalībnieku 
 

FIA Eiropas autokrosa čempionāta 1. posmam, kas 25. un 26. maijā norisināsies sporta kompleksā «Mūsa» pie Bauskas, jau šobrīd pieteicies rekordliels dalībnieku skaits, lai arī līdz pieteikumu pieņemšanas termiņa beigām atlikusi vairāk nekā nedēļa. Latvijas sportistu sastāvā savukārt notikušas izmaiņas, ja salīdzina ar iepriekšējiem gadiem.

 
 
 
 
 

Par Rally Talsi Čempionu kausu cīnīsies četras ekipāžas

 
 

Rally Talsi jeb Čempionu rallijā 18. un 19. maijā par ceļojošo Čempionu kausu cīnīsies četras ekipāžas - slovāks Tomašs Ondrejs (Tomáš Ondrej), igaunis Rainers Aus (Rainer Aus), lietuvietis Dominiks Butvils (Domynikas Butvilas) un krievs Grigorijs Tregubovs (Grigoriy Tregubov)

 

Zelta Mopēdā” Biķernieku trasē uzvarēja Leitis, Tomass un Magaznieks

 

„Zelta Mopēda” pasākumā, kas 1.maijā norisinājās Biķernieku kartinga trasē, atsevišķās klasēs uzvarēja Toms Leitis, Arnis Tomass un Gunārs Magaznieks.

 

darba laiki maijā VIP Autoskola

1.maijs- brīvdiena

6.maisj-brīvdiena

 

 

MX1 Grand Prix 06. / 07. jūlijs !!!


2013. gadā MX1 Latvijas GP laikā notiks sacensības 4 motociklu klasēm, t.sk., Pasaules čempionāts MX1 un MX2 klasēs un Eiropas čempionāts EMX 125 un EMX 250 klasēs.

MX1 Latvijas GP organizators ir „Baltijas Kausa Fonds” (BKF), un pasākums  notiek  motocentrā „Zelta Zirgs” Ķegumā, kas  pēc daudzu sportistu, funkcionāru un līdzjutēju vērtējuma ir viens no labākajiem motocentriem Eiropā un pasaulē, bet MX1 Latvijas GP Ķegumā tiek atzītas kā vienas no labākajām sacensībām MX1 Pasaules čempionātā. To nosaka gan lieliskā motocentra infrastruktūra un sakoptā vide, gan interesantā trase un tās ideālā pārredzamība, kas ļauj līdzjutējiem sekot 100% visai sacensību norisei, gan arī teicamā sacensību organizācija.

Arī Jums ir iespēja izbaudīt un novērtēt MX1 Latvijas GP gaisotni, ja šogad 06. / 07. jūlijā ieradīsities motocentrā „Zelta Zirgs” Ķegumā Latvijā.

 

motokrosini.jpg

 

Drifta sezonu Biķerniekos atklās 11.maijā

 

11.maijā Biķernieku lielajā trasē notiks pirmās šīs sezonas Drift sacensības – Midland Oil Latvijas PRO Drifta čempionāts un Latvijas Drifta Kauss, kā arī Igaunijas PRO drifta čempionāts

 

Jaunajiem dalībniekiem - Street klasē var piedalīties jebkurš interesents, kuram ir aizmugurējās piedziņas mašīna, kā arī diviem dalībniekiem ir iespēja braukt ar vienu mašīnu, tikai atsevišķās ieskaitēs. Visa informācija oficiālā pieejama www.laf.lv sadaļā Drifts.

Dienas kārtība (skatītājiem ieeja no 12:00)

12:30-14:00 1. un 2. kvalifikācija Street un pro-am klasēm

14:05 Sacensību atklāšana un dalībnieku parāde

14:25-15:25 1., 2. un 3. kvalifikācijas brauciens PRO klasei LDČ UN IDČ

15:30-15:50 Pauze/trešā dalībnieku sapulce

 

16:00-16:40 Drifta finālu starts Street klasei Top8

16:40-17:40 Drifta finālu starts PRO amatieru klasei Top16

17:40-18:40 Tandēmu braucieni PRO klasei LDČ un IDČ

18:50 Apbalvošana

Biļešu cenas

Parastā biļete pieaugušajiem - 5 Ls

Bērniem no 10 g.v. līdz 16 g.v. - 2,50 Ls

Bērniem līdz 9 g.v. ieeja bez maksas

Invalīdiem (uzrādot invaliditātes apliecību) ieeja bez maksas

Dalībnieku parka biļete - 8 Ls (dalībnieku parka biļetes būs iespējams iegādāties uz vietas pasākuma dienā)

Pensionāriem - 2 Ls

 

 

 

 

Latvijas dragreisa čempionāta 1. posmā, kas risināsies 5. maijā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, notiks arī vēl nebijis auto iznīcināšanas šovs – «Latmetal Destroy Dragrace Show», kura ietvaros pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties kopējā automašīnu iznīcināšanas pasākumā, informē Go4Speed.lv.

 

 

 

 

 

Rīgas ielās 1.maijā notiekošās veloparādes laikā policija slēgs satiksme vairākās vietās, lai būtu iespējams nodrošināt maksimālu drošu un ērtu pārvietošanos pa iepriekš izplānotu maršrutu, informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē.

 

CSDD darba laiki maijā

Informējam par maijā paredzētajām izmaiņām CSDD darba laikos, atbilstoši valstī noteiktajām svētku dienām.

 • Otrdiena, 30.aprīlis: pirmssvētku diena – CSDD nodaļu un tehniskās apskates staciju darba laiks par vienu stundu īsāks, nekā noteikts ikdienā;
 • trešdiena, 1.maijs: Satversmes sapulces sasaukšanas diena – brīvdiena;
 • ceturtdiena, 2.maijs: darba diena;
 • piektdiena, 3.maijs: pirmssvētku diena – CSDD nodaļu un tehniskās apskates staciju darba laiks par vienu stundu īsāks, nekā noteikts ikdienā;
 • sestdiena, 4.maijs: Neatkarības atjaunošanas diena – brīvdiena;
 • svētdiena, 5.maijs: brīvdiena;
 • pirmdiena, 6.maijs: brīvdiena;
 • sestdiena, 11.maijs: pirmssvētku diena – strādā tikai tās tehniskās apskates stacijas, kurām sestdiena ir darba diena, darba laiks par vienu stundu īsāks. Proti, Rīgā (Antenas ielā 2), Jelgavā un Jēkabpilī – līdz pulksten 14:00, bet Daugavpilī, Talsos, Valmierā un Grobiņā – līdz pulksten 13:00;
 • svētdiena, 12.maijs: Mātes diena – brīvdiena;
 • sestdiena, 18.maijs: pirmssvētku diena – strādā tikai tās tehniskās apskates stacijas, kurām sestdiena ir darba diena, darba laiks par vienu stundu īsāks. Proti, Rīgā (Antenas ielā 2), Jelgavā un Jēkabpilī – līdz pulksten 14:00, bet Daugavpilī, Talsos, Valmierā un Grobiņā – līdz pulksten 13:00;
 • svētdiena, 19.maijs: Vasarsvētki – brīvdiena.

 Informācija par visām CSDD nodaļām (tehniskās apskates stacijām), tajās sniegtajiem pakalpojumiem, darba laikiem un aktuālākajām izmaiņām atrodama šeit: http://ej.uz/tg73.

 

 

 

Autotūninga šovā 'Auto Exotica' Ķīpsalā valdīs košums un zirgspēki

 
Autotūninga šovā 'Auto Exotica' Ķīpsalā valdīs košums un zirgspēki
 
No 26. līdz 28. aprīlim izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā auto industrijas izstāde "Auto 2013". Un kā allaž izstādes krāsainākā un skaļākā sadaļa būs Baltijā lielākais autotūninga šovs "Auto Exotica 2013".

"Auto Exotica" – tie ir ne tikai jaudīgi auto, ekstremāls tūnings un sporta mašīnas, bet arī reti vai pat Latvijas ceļos nekad neredzēti spēkrati, kā arī auto klubu burziņš.

Vairākas krāšņas tūninga pērles uz Rīgu atkal ceļo no Zviedrijas. Atgādināsim, ka jau pērn interesentiem bija iespēja aplūkot Lūkasa Kosa (KOOZ.se) meistardarbu kolekciju. Šoreiz viņš gatavojas prezentēt savu "Zelini" – gandrīz līdz nepazīšanai pārbūvētu 2002. gada "Toyota Celica T-Sport". Savukārt "Oskarsson Custom" sola nodemonstrēt, kā tik ģimenisku automobili kā "Volvo V70" iespējams pārvērst par absolūti nepraktisku "louraideru". Tas ir tik zems, ka diez vai spētu savā gaitā pārvietoties pa Latvijas ceļiem, toties, pateicoties speciālam hidrauliskajam aprīkojumam, tas spēj izpildīt dažādus vingrinājumus un pat lēkāt "kā ievainots jenots".

 


„Motosezona 2013” atklāšanas parāde 27. aprīlī

24.04.2013. 10:50

„Motosezona 2013” atklāšanas parāde 27. aprīlī

     Katru gada aprīļa pēdējā sestdienā tradicionāli motobraucēji izbrauc no savām garāžām, šķūnīšiem, ziemas migām ar spēkratiem, lai dotos sezonas atklāšanas parādē. Šogad motobraucēji oficiāli sezonu atklās 27. aprīlī ar parādi Rīgas ielās. Lai palīdzētu laicīgi saplānot dienu un brauciena maršrutus, Motoklubu asociācija informē gan motociklistus, gan pilsētniekus par motoparādes laikiem un norises maršrutu.

10.30 -11.00 - Motociklisti no motoklubiem pulcēsies DUS "Gotika auto" uz Jūrmalas šosejas (virzienā Lielupe, pie Babītes labajā pusē), lai dotos bojā gājušo motobraucēju piemiņas braucienā uz Lielupes tiltu.

   12.00 -12.30 - pulcēšanās Zaķusalā pie LVRTC torņa, stājoties kolonnā, nekavējot sabiedriskā transporta kustību.

   13.00-13.45 –"Motosezona 2013" atklāšanas kolonnas starts MCA klubu vadībā, pievienojoties citiem motobraucējiem.

   Brauciena maršruts: Zaķusala (LVRTC tornis) – Salu tilts – Lāčplēša iela - Brīvības iela – Brīvības gatve – Šmerļa iela – Biķernieku sporta bāze no Šmerļa ielas puses.

   13.45- 17.00 – "Motosezona 2013" atklāšanas pasākums Biķernieku kompleksajā sporta bāzē.

   Programmā: dragreiss, motociklu demo braucieni, jauno moču ekspozīcijas un pavasarīga ņemšanās.

   Braukšanas instrukcija motobraucējiem! Kolonnā motociklisti brauc pa trīs, nemainot atrašanās vietu kolonnā un ievērojot distanci (smaidošo seju jāredz priekšā braucošā motocikla labajā atpakaļskata spogulītī). Lai brauciens nebeigtos ar "asfalta slimību", skatāmies uz meitenēm samērīgās devās, nenovēršot uzmanību no priekšābraucošā motocikla stopsignāla.

Ieteikumi Rīgas iedzīvotājiem un viesiem! Motociklisti priecāsies par Jūsu atbalstu "Motosezona 2013" atklāšanas svētkos un izpratni par neērtībām, kas radīsies, kolonnai pārvietojoties ar Rīgas ielām. Kolonnas brauciena laikā nemēģiniet šķērsot brauktuvi, jo tas apdraud gan Jūsu, gan motociklistu drošību.

 

 

 

Biķernieku trase jauno sezonu atklāj ar lielāko mopēdistu tusiņu „Zelta Mopēds”

24.04.2013. 11:16

Biķernieku trase savu kārtējo auto-moto sezonu šopavasar atklāj 1.maijā ar lielāko mopēdistu tusiņu un sacensību " Zelta mopēds" pirmo posmu. Pasākums un svinīgā parāde sāksies plkst.12:00 un apmeklējums būs bezmaksas.

 

 

 

 

 

Velo drošībai – velosipēdu reģistrācijas akcija CSDD e-pakalpojumos.

 

No šodienas, 2013.gada 22.aprīļa, pulksten 12:00 līdz 10.maija pulksten 12:00, CSDD rīko īpašu velosipēdu reģistrācijas akciju CSDD e-pakalpojumos – https://e.csdd.lv.

 

 

 

 

16.11.12."VIP AUTOSKOLA"Jauns logo

viplogo

Cienījamie klienti, kursanti un kolēģi!

Priecājamies Jums prezentēt mūsu jauno logotipu "VIP AUTOSKOLA"!

Pilnveidots tēls – pilnveidota pieeja klientam.

 

 


 

 

 16.11.12. "VIP Autoskola" jaunā mājas lapa

 

 

vipwebsiteicon

 

Cienījamie klienti, kursanti un kolēģi!

Priecājamies Jūs sveikt mūsu jaunajā mājaslapā!

Tajā Jūs atradīsiet visu Jūs interesējošo informāciju par apmācību „VIP AUTOSKOLA”, kā arī varēsiet iepazīties ar dažādām akcijām un piedāvājumiem!

 

 


 

 10.11.12. Jaunā autoskolas filiāle Imantā

 

ostvaldapic

 

 Mīļie draugi!


Priecājamies jūs informēt, ka mēs atvērām jaunu filiāli Imantā - Dammes ielā 20-112,

Ostvalda vidusskolas telpā! Pieteikšanās apmācībai autoskolā – Lāčplēša ielā 24-116, tel. 67334440.

 

Laipni gaidīti!

 

 


 

 

01.11.12. Jaunā autoskolas filiāle Pļāvniekos

 

 

88

 

 

Mīļie draugi!


Priecājamies jūs informēt, ka mēs atvērām jaunu filiāli Pļāvniekos – Ilūkstes ielā 30,

Rīgas 88. vidusskolas telpā! Pieteikšanās apmācībai autoskolā – Lāčplēša ielā 24-116, tel. 67334440.

 

Laipni gaidīti!

 

 


 

 

 

 

 

Kontakti

Mob.: 28813188
Epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Centra filiāle: Lāčplēša iela 24, Rīga

Darba laiks:
pirmdiena - piektdiena
no 9:00 līdz 18:00